Najważniejsza rzecz w Porto…

(no, może druga, ale o winie kiedy indziej 😉 ) 

Ocean to chyba pierwsza rzecz, którą należy zobaczyć przyjeżdżając do Porto, więc naszą portugalską relację zaczniemy właśnie od niego.

2

1

Chcąc przedstawić wam go w kilku słowach możemy powiedzieć, że jest on piękny, zapierający dech w piersiach, odejmujący mowę, urzekający, wspaniały, ale też bardzo słony. Jeśli chodzi o  temperaturę – podobny do Bałtyku (obecnie ok. 18 stopni Celsjusza), w ciągu dnia słońce jest bardzo ostre, a wieczorem zimny wiatr z nad oceanu szybko wychładza otoczenie.

3

4

Portugalia, jak zapewne każdy wie, jest inna niż Polska pod wieloma względami. Na plaży można zrobić mały piknik i napić się wina, co według naszych informacji jest całkowicie legalne.

5

Surf

Portugalia jest jednym z niewielu miejsc w Europie (jeśli nie jedynym), gdzie można surfować; trzeba pamiętać jednak o tym, żeby uważać, a najlepiej wcześniej dokładnie sprawdzić miejsce, gdyż często przy plaży jest bardzo dużo skał.
Nauka surfowania jest łatwo dostępna, ale samo surfowanie wymaga wprawy i wyczucia. Pierwsza lekcja jest zawsze podobna i za sukces można uznać, jeśli uda Ci się złapać falę i wstać. Ceny są bardzo różne, ale jeśli należysz do grona studentów Erasmusa możesz nauczyć się surfować w przystępnej cenie (ok. 7 euro za lekcję) standardowa cena wynosi jednak ok.15 euro za lekcję.

679810

Szum oceanu, surfing i wino zawrócą w głowie każdemu. To idealne miejsce do spędzania wolnego czasu, zarówno dla fanów sportu, jak i tych którzy wolą poleniuchować wylegując się na plaży.

11

Pozdrawiamy z Porto,

Ola i Dominika 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s